Logo ČAS

Světový den standardizace - 14. říjen

14. 10. 2022

Letošní oslava Světového dne standardizace nese název „Sdílená vize pro lepší svět“, neboť je jejím cílem dosažení bezpečnějšího a lepšího světa.

U příležitosti této oslavy máme možnost ocenit práci odborníků spolupracujících na tvorbě nezávazných mezinárodních norem v rámci mezinárodních organizací, jakými jsou IEC (Mezinárodní elektrotechnická komise), ISO (Mezinárodní organizace pro normalizaci) a ITU (Mezinárodní telekomunikační unie).

Tento den má za cíl zvýšení povědomí o důležitosti normalizační činnosti mezi regulačními orgány, průmyslem a spotřebiteli, z pohledu významu technické normalizace v globální ekonomice při zachování ochrany, udržitelnosti a odpovědnosti pro občana a společnost.

Chceme svět, který si můžeme užít již dnes a zároveň i svět, který bude chráněný pro příští generace. Cíle udržitelného rozvoje (SDGs) reprezentují společnou vizi míru a prosperity nejen pro člověka, ale i pro planetu. Každý z těchto cílů je výzvou k aktivitě, ale uspějeme, jen pokud budeme pracovat společně. Mezinárodní normy nabízejí praktická řešení, která nám všem nabízí oporu. Používáním mezinárodních norem se můžeme stát součástí řešení. Čelíme naléhavé "build back better" výzvě způsobené pandemií onemocnění Covid-19, proto IEC, ISO a ITU, přední světoví tvůrci mezinárodních norem, vyzývají globální komunitu ke spolupráci.

Spolupracujeme
IEC
ISO
ETSI
CENELEC
CEN
Copyright © 2024 Česká agentura pro standardizaci s.p.o.