Logo ČAS

Registrace na seminář „Atestace eSSL – proč, kdy, kde, jak?“ končí již zítra

8. 6. 2023

Už za několik dní – 15. června 2023 od 14 hodin - se koná seminář pořádaný sdružením CNZ s vypovídajícím názvem Atestace eSSL – proč, kdy, kde, jak? Možnost se na něj registrovat končí již 9. června. Účast na semináři je zdarma, zaregistrovat se lze e-mailem na adrese registrace@cnz.cz.

Sdružení CNZ (Co po nás zbude) se už od roku 2008 věnuje otázkám dlouhodobého ukládání elektronických dokumentů a související problematice. Sem patří samozřejmě i problematika elektronických spisových služeb (eSSL), a protože termín oficiální startu programu atestací těchto systémů se blíží, je téma semináře více než aktuální.

V kinosále Národního archivu v Praze (Archivní 2257/4, 149 00 Praha 4 – Chodov) se bude diskutovat o všem, co s atestacemi eSSL souvisí. Se samotným procesem atestace seznámí účastníky zástupce atestačního centra eSSL, kterým je Česká agentura pro standardizaci, Petr Stiegler. Ještě před ním ale vystoupí Jiří Úlovec z odbor archivní správy a spisové služby Ministerstva vnitra, který se bude věnovat aktuálnímu stavu legislativy a nejspíše dojde i na připravovaný národní standard. Na vystoupení Jiřího Úlovce pak naváže s tématem změn v NSESSS Stanislav Fiala z Národní agentury pro komunikační a informační technologie (NAKIT). Po přednášce Petra Stieglera pak vystoupí ještě Martina Křešťáková zastupující pořádající sdružení CNZ. Na atestace se podívá nikoli z pohledu dodavatele aplikace, ale veřejnoprávního původce. Seminář pak – po krátké přestávce – zakončí panelová diskuse zástupců dodavatelů elektronických systémů spisových služeb.

Spolupracujeme
IEC
ISO
ETSI
CENELEC
CEN
Copyright © 2024 Česká agentura pro standardizaci s.p.o.