Logo ČAS

První letošní Neformální snídaně s Agenturou ČAS již 25. ledna. Stále se můžete přihlásit

19. 1. 2024

Otázka, jestli mají všichni zainteresovaní pracovníci veřejné správy dostatečné kompetence pro využívání metody BIM zaznívá vlastně pravidelně. I proto je první letošní Neformální snídaně s Agenturou ČAS věnována právě problematice vzdělávání. Zaměříme se nejen na připravovaný systém vzdělávání v BIM pro pracovníky veřejné správy, ale dotkneme se i otázky vzdělávání zaměstnanců v dodavatelském sektoru. Rádi bychom s Vámi sdíleli aktuální stav diskuse o redesignu Národní soustavy kvalifikací. Dalším tématem jsou novinky připravované v oblasti vzdělávání – jako například nově vytvořený národní modul vzdělávání Building SMART International (Foundation).

Neformální snídaně s Agenturou ČAS se uskuteční již ve čtvrtek 25. ledna 2024 v čase od 9 do 11 hodin. Stále ještě zbývá několik míst a vy se můžete snadno přihlásit, případně si událost přidat do svého kalendáře.

Sejdeme se v konferenčním centru České agentury pro standardizaci na adrese Biskupský dvůr 1148/5, Praha 19 hodin. Jak se již stalo tradicí, bude pro vás připravena bohatá snídaně a skvělá káva.  Na setkání s vámi se těší Eva Kaiserová, pověřená řízením odboru Koncepce BIM České agentury pro standardizaci, Martina Sieber, pověřená koordinací systému vzdělávání, Kristýna Schulzová, autorka národního modulu vzdělávání v BIM, Libuše Kameníčková a Petr Matyáš, oba spoluautoři "Systému vzdělávání pro veřejné zadavatele".

Neformální snídaně pokračují i v roce 2024. Můžete se již hlásit

Jak již Agentura ČAS ohlásila na konci loňského roku, setkání u kulatého stolu na různá témata, která zajímají odbornou stavařskou veřejnost v souvislosti s Koncepcí zavádění metody BIM do veřejné správy v České republice, budou probíhat pravidelně jednou měsíčně.

Již nyní jsou zveřejněna témata setkání pro první pololetí letošního roku. Již v únoru probereme společně novinky v přípravě Datového standardu staveb (DSS). Můžete se tedy těšit na setkání:

TermínTémaPrezentující
29. února 2024Aktuální stav Datového standardu staveb (DSS)Kateřina Schön, koordinátoři OTO týmů
4. dubna 2024 Využívání metody BIM v malých a středních podnicíchKateřina Schön, spoluautoři pracovní verze publikace příručky pro zavádění metody BIM v malých a středních podnicích
25. dubna 2024Vzory zadávacích podmínek pro výběr projektanta a koordinátora BIMEva Kaiserová, zástupci advokátní kanceláře Havel&Partners
30. května 2024 Využívání DSS u dopravních staveb (pořádáno ve spolupráci se SFDI)Kateřina Schön, Milan Dont (SFDI), Martin Sklenář
27. června 2024Fazetový klasifikační systém a integrace s DSSKateřina Schön, Rudolf Vyhnálek, Jiří Buneš
Neformální snídaně s Agenturou ČAS v prvním pololetí 2024

Termíny Neformálních snídaní s Agenturou ČAS na druhé pololetí letošního roku najdete v registračním formuláři. Můžete si tak již nyní rezervovat čas. Konkrétní témata setkání budou zveřejněna v průběhu jara.

Spolupracujeme
IEC
ISO
ETSI
CENELEC
CEN
Copyright © 2024 Česká agentura pro standardizaci s.p.o.