Logo ČAS

Metodika atestů elektronických spisových služeb se představila na semináři Ministerstva vnitra

9. 6. 2023

Na stránkách Ministerstva vnitra byly zveřejněny prezentace a další materiály k semináři, který se uskutečnil 5. června 2023. Nesl název Metodika atestů elektronických spisových služeb. S úvodním slovem vystoupil Petr Vokáč, vrchní ředitel sekce legislativy a státní správy Ministerstva vnitra. S nejčastěji kladenými dotazy týkající se atestací elektronických spisových služeb účastníky seznámil Tomáš Kalinec, vedoucí oddělení řízení, metodiky a kontroly spisové služby Ministerstva vnitra, na které navázal zástupce České agentury pro standardizaci, která je atestačním centrem eSSL, Petr Stiegler. Po něm dostali slovo opět zástupci pořádajícího Ministerstva vnitra Jiří Úlovec a Květa Hrnčířová, aby mohli představit zásadní změny ve vyhlášce č. 259/2012 Sb.

Velmi důležité téma zásadních změn Národního standardu otevřeli po krátké přestávce Miroslav Kunt z Národního archivu společně s Radkem Pokorným, zástupcem ředitele Státního oblastního archivu v Hradci Králové. Před závěrečnou diskusí se slova ujali ještě president Institut pro správu dokumentů (IPSD) Tomáš Bezouška společně se Stanislavem Fialou zastupujícím Národní agenturu pro komunikační a informační technologie (NAKIT). Věnovali se metodice práce se jmenným rejstříkem.

Odkaz na všechny prezentace najdete v sekci důležité dokumenty a odkazy v sekci Atestace eSSL. K dispozici jsou zde i nejčastější dotazy a odpovědi na ně.

Spolupracujeme
IEC
ISO
ETSI
CENELEC
CEN
Copyright © 2024 Česká agentura pro standardizaci s.p.o.