Logo ČAS

Atestace elektronických spisových služeb se rozbíhají. Vše potřebné najdete v sekci Atestace eSSL

1. 7. 2023

Datum 1. července 2023 je velmi důležité pro všechny producenty elektronických systémů spisových služeb (eSSL), stejně jako pro veřejnoprávní původce. Od tohoto data totiž naplno startují atestace eSSL. Atestačním střediskem byla Ministerstvem vnitra určena Česká agentura pro standardizaci. Od dnešního dne je tak možné atestace objednávat. Všechny potřebné informace jsou k dispozici v sekce Atestace eSSL na stránkách Agentury ČAS.

Tato sekce byla k 1. červenci 2023 významně rozšířena. Zájemci o atestaci elektronických systémů spisových služeb zde najdou především „Provozní řád atestačního střediska“. Jeho součástí jsou také Testovací scénáře pro provedení atestace, které jsou veřejné. Nově je také k dispozici sekce „Formuláře pro atestace“ kde lze najít dokumenty, které pomohou objednatelům hladce projít celým atestačním procesem. U mnoha z těchto dokumentů jsou k dispozici také návody pro jejich vyplnění. Pomoci může i sekce „Metodická doporučení a návody“.

Končí náročná přípravná fáze. Naše práce ovšem nekončí, ale právě teď začíná,“ poznamenal Petr Stiegler, vedoucí oddělení atestací České agentury pro standardizaci. Atestované elektronické systémy spisových služeb budou zveřejňovány na stránkách Agentury ČAS a Ministerstva vnitra.

Spolupracujeme
IEC
ISO
ETSI
CENELEC
CEN
Copyright © 2024 Česká agentura pro standardizaci s.p.o.