Jste zde

Vysoké školy

Podporujeme vzdělávání studentů vysokých škol, tedy budoucích odborníků v technických oborech. Nabízíme zjednodušené řešení přístupu do plnotextové databáze ČSN online prostřednictvím univerzitního studijního systému za příznivou cenu. Licenční poplatek za předem zvolený počet studentů hradí příslušná faktulta – student má přístup zdarma.

Nabídka pro technické fakulty vysokých škol

O přístup do ČSN online může zažádat fakulta a to pro všechny své uživatele (studenty i pedagogické pracovníky).

Uživatel se přihlašuje standardním způsobem do informačního systému fakulty, ikona ČSN online je viditelná po přihlášení.

Texty českých technických norem se zobrazují ve formátu pdf (soubory jsou chráněny plug-inem společnosti FileOpen, který je třeba nainstalovat). Soubory se zobrazují pouze pro čtení, nelze je tisknout.

Konkrétní práva a povinnosti stanoví Smlouva a Licenční a technické podmínky přístupu k ČSN.

Cena je odvozena z ceny základní licence (pro čtení bez možnosti tisku) pro běžné uživatele, tj. 2 000,- Kč / licence / rok a je diferencována takto:

Fakulty s počtem uživatelů do 1000 včetně                200,- Kč / licence / rok

Fakulty s počtem uživatelů 1001 a více                      150,- Kč / licence / rok

Veškeré dotazy týkající se nabídky směřujte prosím na níže uvedené kontakty:

Záležitosti administrativní (smlouvy, obecné informace o ČSN online): Ing. Ivana Kolínská, Česká agentura pro standardizaci, Zákaznické centrum, kolinska@agentura-cas.cz.

Záležitosti technického řešení na úrovni fakulty: Jiří Fuska, fakulta architektury ČVUT, technicko-provozní odd., jiri.fuska@fa.cvut.cz